Võrtsjärve põhjakallas on looduslikult kaunis ja logistiliselt soodsa asukohaga puhkepiirkond, mistõttu seda peetakse piirkonna populaarseimaks turismisihtkohaks.

Siin peetakse firmade suvepäevi, seminare, laagreid, kokkutulekuid, jms. sündmusi. Samuti on viimastel aastetel kasvanud huvi veespordi ja väikelaevanduse vastu Võrtsjärvel, mis toob piirkonda uusi külastajaid.

Meltemi Adventures OÜ tegutseb Võrtsjärve piirkonnas alates 2014. a. kevadest, pakkudes erinevaid purjetamisvõimalusi Eesti suurimal siseveekogul. 2019. aasta veebruaris soetas firma Vaiblas, järveäärse külatee lõpus asuva privaatse 50 majutuskohaga Veldemani puhkemaja, eesmärgiga arendada Võrtsjärve põhjakaldale purjespordi- ja puhkekeskus, mis pakuks looduslähedast vaba aja veetmise võimalust aastaringselt.

Veldemani puhkemaja on viimati renoveeritud aastatel 2002 - 2006, kuid saunakompleks eksisteerib suuresti samal kujul alates ehitamisest 1987. aastal, mistõttu ruumid on amortiseerunud ja nende kasutamine juba peaaegu võimatu ning renoveerimine hädavajalik.

Meltemi Adventures OÜ eesmärk on hoida Veldemani puhkemaja avatuna aastaringselt. Lisaks suvistele vabaõhutegevustele ning sport- ja hobipurjetamise populariseerimisele, soovime ka väljaspool tipphooaega pakkuda külastajatele võimalusi nii väljaspool tavapärast keskkonda töö tegemiseks (seminarikorraldus), kui puhtas looduses kvaliteetse vaba aja veetmiseks. Plaanime talvehooajal hoida avatuna suusa- ja uisurajad ning pakkuda külastajatele majutus- ja toitlustusvõimalusi. Soovime, et meie juures oleks võimalik nautida suusatamist, uisutamist, tõukekelgutamist, talisurfi, talvist kalapüüki ja tervistavaid saunarituaale.

Puhkemaja teenuseid on alati täiendanud saun ja näeme, et ka tulevikus on see lisateenus väga nõutud. Kaasaegne saunakompleks on säästlik, tervislik, mitmekesine ja mugav kasutada. See hakkab koosnema puhke- ja riietusruumidest, leilisaunast, mullibasseinist, lebotoolidest ja vabaõhu kümblustünnist koos väliterrassiga. Tulevikuplaanide hulka kuulub ka suitsusauna rajamine. 2019. aasta suvel tegimegi esimesed investeeringud rajades puhkemaja tagaküljele uue väliterrassi ning soetasime ruumika kümblustünni, mis moodustavad ühe terviku planeeritava saunakompleksiga.

Antud projektitoetuse kaasaabil viime ellu järgmised tegevused - renoveerime sauna eesruumi/kaminasaali, riietusruumi, pesuruumi ja leiliruumi (k.a uus saunakeris). Mullibassein renoveeritakse  ning ehitatakse seni puudunud wc. Lisaks on plaanis paigaldada säästlik õhk-vesi küttesüsteem, mis soojendaks saunakompleksi tarbevett, basseini ning kütaks sauna eesruume ja pesuruumi põrandaid. Usume, et renoveeritud saunakompleks lisab tuntavalt atraktiivsust Veldemani puhkemajas pakutavatele teenustele, kuna see võimaldab aastaringselt pakkuda meeldejäävat puhkuseelamust mõnusa saunakogemuse näol. Tulemuseks on meie piirkonna külastajate suurem rahulolu siin pakutavate turismiteenustega.

Leader