Jeanneau Sun 2000 “MannJaana”

MannJaana on meie Võrtsjärve laevastiku uus lipulaev. Tegu on krapsaka 6,6 m pikkuse taskukruiiseriga, mis sobib suurepäraselt nii lühemateks kui ka pikemateks purjeretkedeks. Jaht on varustatud kahe purje ja 5 hp päramootoriga. Svert ja roolilaba liiguvad vajadusel kergesti üles, seega pole tarvis karta ka madalat vett. Ujumiseks leidub paadipäras klappredel. Kokpitti mahub mugavalt kuni 6 inimest, aga kui juhtumisi öö peale jääda, mahub õdusasse kajutisse tuttu 4-liikmeline seltskond. MannJaana sisemusest leiab peahmed madratsid, sisevalgustuse ja kraanikausi koos 35 l värske vee paagiga. Nii kajutisse kui kokpitti sobiva ovaalse lauakese taga on pärast purjetamist ankrusse jäädes võimalik sõpradega mõnusalt aega veeta või õhtueinet nautida.

 

MannJaana kipperiks sobivad hästi nii kogenud kui algajad purjetajad. Väikelaevajuhi tunnistust pole ilmtingimata vaja. Aga kui iseseisvalt järvele ei kipu, siis saab ka meie kipperi appi kutsuda.

Jeanneau Sun 2000 tehnilised andmed

Pikkus                              6,64 m

Laius                                2,25 m

Süvis                          0,3 – 1,6 m

Kaal                                1250 kg

Purjepind                        24,1 m2

Mootori võimsus                   5 hp

Magamiskohti                            4

 

Cumulus 164 “TrineRiin”

TrineRiin on unikaalne Eestis leiutatud ja toodetud päevapurjekas, mis on lihtsasti käsitsetav kasvõi üksinda, kuid mahutab lahedasti kuni 6 inimest. Eriline kerekuju, kõrgel asuv poom, takistusel automaatselt üles liikuvad svert ning rool teevad sellest ideaalse aluse purjetamisega esmatutvust tegevatele inimestele. TrineRiinu omapärade hulka kuuluvad veel teleskoopmast ja ka eespurje kasutamise võimalus.

 

Arvestades mitmekülgselt häid omadusi on stabiilse ja turvalise Cumuluse pardal võimalik nautida nii puhkust kui võistlusmomenti ja seda ka algajatel purjetamishuvilisel.

Cumulus 164 tehnilised andmed

Pikkus                                  5,05 m

Laius                                    2,03 m

Süvis                              0,2 – 1,2 m

Kaal                                      400 kg

Purjepind                            14,5 m2

 

 

 

Mariner 19 “Drogo” ja “Wego”

Meie pesakonna noorimad liikmed on vennakesed Poolast – Drogo ja Wego. Mariner 19 purjejahid on ennast Võrtsjärvel tõestanud kui sportlikud, ruumika kokpitiga päevapurjekad, millega on mõnus osaleda nii adrenaliiniküllastel võistluspäevakutel, trennis purjetamisoskusi lihvida kui ka lihtsalt sõpradega lõbusõitu teha.  Kiirust ja tulemusi taga ajades on Mariner 19 paras kolmele purjetajale, kuid vajadusel mahutab avar kokpit kuni 6 reisijat. Ruumikasse vööripanipaika saab suruda kogu vajaliku kola vahvaks purjematkaks. Sarnaselt teistele Meltemi laevadele on ka Drogo ja Wego liikuva sverdi ja rooliga, mis võimaldab liikuda ka madalas vees ning vajadusel kasvõi randuda.

 

Mariner 19 varustuse hulka kuulub muuhulgas rehvitav läbivate liistudega groot, lazy jack, spinnaker, iseavanev balloon mastitopis, 88 kg ballast stabiilsuse suurendamiseks ja 3,5hp päramootor jõel ja sadamas manööverdamiseks.

Meie Marinerid on mõeldud eelkõige algajate purjetajate koolitamiseks ja omavahelisteks võistupurjetamiseks match race reeglite järgi. Pane oma tiim kokku ja tule naudi Võrtsjärvel purjetamise sportlikumat poolt!

Mariner 19 tehnilised andmed

Pikkus                               5,8 m

Laius                               2,08 m

Süvis                       0,2 – 1,07 m

Kaal                                 380 kg

Purjepind    15,8 m2 + spinnaker