Close

Võrtsjärve PURJETAMISKESKUS

Meltemi Adventures on Võrtsjärve põhjakaldal purjetamisvõimalusi pakkunud juba palju aastaid. Alates 2019. kevadest oleme pesa pununud Vaibla mändide alla, kus asub õdus ja privaatne Veldemani puhkemaja. Siin on võimalik “juhe steplist välja tõmmata” ning lisaks öömajale ja kõhutäiele nautida ka purjetamisrõõme Võrtsjärvel. Meie purjelaevastik on kasvanud 8 aluseni, mille seast leiab meelepärase nii kogenud purjetaja, kui värske huviline. Kes oma oskusi järvel toime tulla veel piisavalt kõrgeks ei hinda, saab kaasa kutsuda kogemustega instruktori – nii lihtsalt lõbusõidule kui tõsisemaks koolituseks.

Meie purjekaid on võimalik rentida mugavalt ja kiirelt. Tule kohale, valime sobiva paadi, jagame meeskonnale välja päästevestid ja varustuse ja võidki järvele suunduda. Purjekarendi puhul lähtume tunni- päeva- või hooaja osaku hindadest. Hooajaline purjeka osalus pakub kahtlemata soodsaimat võimalust omada purjekat ilma kaasnevate kohustusteta. Märgi osanike vahel jagatud kalendrisse aeg, millal paati soovid kasutada ja mine purjetama. Korras paatide, päästevahendite, päramootorite jms. eest hoolitseme juba meie. 

Pärast seiklust järvel on võimalik lõõgastuda järveäärses saunas, maitsta kohaliku köögi hõrgutisi või teha üks mõnus kokteil peagi avatavas suvekohvikus. Majutust pakume kuni 50-le inimesele, telkimisvõimalusi rohkematelegi.

Veldemani puhkemaja teenustest loe lähemalt SIIT

Previous
Next

MELTEMI LAEVASTIK

RS QUEST

 

Lahedad treeningpaadid nii algajatele, kui kogenud purjetajatele. Purjestus – rehvitav groot, rullfoka ja gennaker. Polüetüleenist uppumatu kere ja mastitopi ujukid tagavad turvalisusega ka uppikäimise korral. 

Sobivad ka võistlemiseks 2 – 3 liikmelistele tiimidele. Sel aastal loodava Võrtsjärve karikasarja võistluspaadid.

 

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 3h – 70 EUR
 • 1 päev – 120 EUR
 • Hooaja osak – 600 EUR *
 

* Hooajaline meeskondlik osak võimaldab kolmeliikmelisel meeskonnal kasutada paati ühe hooaja vältel piiramatu arv kordi. Samuti jagada omavahel osaku maksumus. Hooaeg kestab üldjuhul 1. maist 30 septembrini. Tingimuseks on osanike vahel jagatud kalendrisse oma purjetamisaegade märkimine. 

Previous
Next
Previous
Next

Mariner 19

Suured svertpaadid, mis mahutavad hea tahtmise korral kuni 6 inimest. Mugavaks äraolemiseks ja sportlikumaks sõiduks soovitame kuni 4 inimest. Sobilikud lõbusõiduks, aga ka koolitusteks ja võistlemiseks. Varustusse kuulub lisaks põhipurjedele ka spinnaker ja päramootori võimalus.

 

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 3h – 90 EUR
 • 1 päev – 150 EUR
 • Hooaja osak – 750 EUR *
 • 3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat) – 140 EUR
 • 4X3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat) – 420 EUR

 

 * Hooajaline meeskondlik osak võimaldab neljaliikmelisel meeskonnal kasutada paati ühe hooaja vältel piiramatu arv kordi. Samuti jagada omavahel osaku maksumus. Hooaeg kestab üldjuhul 1. maist 30 septembrini. Tingimuseks on osanike vahel jagatud kalendrisse oma purjetamisaegade märkimine. 

Jeanneau Sun 2000 “MannJaana”

 

MannJaana on krapsakas 6,6 m pikkune taskukruiiser, mis sobib suurepäraselt nii lühemateks kui ka pikemateks purjeretkedeks. Jaht on varustatud kahe purje ja 5 hp päramootoriga. Svert ja roolilaba liiguvad vajadusel kergesti üles, seega pole tarvis karta ka madalat vett. Ujumiseks leidub paadipäras klappredel. Kokpitti mahub mugavalt kuni 6 inimest, aga kui juhtumisi öö peale jääda, mahub õdusasse kajutisse tuttu 4-liikmeline seltskond. MannJaana sisemusest leiab peahmed madratsid, sisevalgustuse ja kraanikausi koos 35 l värske vee paagiga. Nii kajutisse kui kokpitti sobiva ovaalse lauakese taga on pärast purjetamist ankrusse jäädes võimalik sõpradega mõnusalt aega veeta või õhtueinet nautida

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 4h – 120 EUR
 • 1 päev (mai, spetember) – 180 EUR
 • 1 päev (juuni – august) – 200 EUR
 • Kipperi töötund – 15 EUR 
Previous
Next
Previous
Next

Cumulus 164 “TrineRiin”

 

Cumulus on unikaalne Eestis leiutatud ja toodetud päevapurjekas, mis on lihtsasti käsitsetav kasvõi üksinda, kuid mahutab lahedasti kuni 6 inimest. Eriline tilgakujuline kere, kõrgel paiknev poom, takistusel automaatselt üles liikvad svert ja roolilehed teevad sellest ideaalse aluse Võrtsjärvel purjetamisega esmatutvust tegevatele inimestele. TrineRiinu omapärade hulka kuulvad veel teleskoopmast ja ka eespurje kasutamise võimalus.

Arvestades mitmekülgselt häid omadusi on stabiilse ja turvalise Cumuluse pardal võimalik nautida nii puhkust kui võistlusmomenti ja seda ka algajatel purjetamishuvilistel.

 

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 3h – 90 EUR
 • 1 päev – 150 EUR
 • 3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat) – 140 EUR
 • 4X3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat) – 420 EUR 

Kalepurjekas “Liisu”

 

Kale on Võrtsjärvel kasutusel olnud traditsiooniline puust traalerpurjekas, mida tema graatsilise välimuse tõttu tihti ka lõbusõitudel ja regattidel kasutati. Saleda kerega kalepurjekal on kaks kolmnurkset purje, masti küljes suur 70 m2 grootpuri ja vöörstaagil väike foka. Traalimisel liikus kalepurjekas külg ees allatuult, vedades küljel kalet, ehk traali. Nimi kale ongi tulnud traalimisel kasutatud suuresilmalise võrgu ehk kale järgi. Parematel päevadel, aastatel 1930 – 1970 võis Võrtsjärvel näha koguni 70 kalepurjekat. Tänapäeval on siinsetel vetel liikvel kolm vanade traditsioonide järgi ehitatud puulaeva, millest keskmine õde, Liisu, kuulub nüüd Meltemi laevastikku ja viib huvilisi järvele lõbusõidule maikuust oktoobrini. 

 

Kalepurjekas võtab pardale 12 reisijat + meeskonna.

Sõidud algavad Veldemani puhkemaja kanalist või kokkuleppel ka teistest Võrtsjärve sadamatest. 

 

Kalepurjeka rendihind koos kipperi ja madrusega on 145 EUR + km.

Pikemate sõitude korral on võimalikud erikokkulepped.

 

Previous
Next

Võrtsjärve karikasari RS Quest svertpaatidel

2021.aasta hooajal toimub Võrtsjärve põhjakaldal jälle neljaetapiline võistlussari, mille peaauhinnaks on rändkarikas ja RS Questi tasuta kasutusõigus järgmiseks hooajaks. Võistluspaatidena kasutame purjetamiskeskuse nelja täiesti uut RS Questi, aga võimalik on liituda ka isikliku samaväärses varustuses Questiga. Võistkonnad on 2 – 3 liikmelised. 

Karikasarja kohta saab täpsemalt lugeda ja osalejaks registreeruda SIIN

Küsimused on oodatud meiliaadressil info@meltemi.ee või telefonil 55 86 271