Close

Võrtsjärve PURJETAMISKESKUS

Meltemi Adventures on Võrtsjärve põhjakaldal purjetamisvõimalusi pakkunud juba palju aastaid. Alates 2019. kevadest oleme pesa pununud Vaibla mändide alla, kus asub õdus ja privaatne Veldemani puhkemaja. Siin on võimalik “juhe steplist välja tõmmata” ning lisaks öömajale ja kõhutäiele nautida ka purjetamisrõõme Võrtsjärvel. Meie purjelaevastik on kasvanud 8 aluseni, mille seast leiab meelepärase nii kogenud purjetaja, kui värske huviline. Kes oma oskusi järvel toime tulla veel piisavalt kõrgeks ei hinda, saab kaasa kutsuda kogemustega instruktori – nii lihtsalt lõbusõidule kui tõsisemaks koolituseks.

Meie purjekaid on võimalik rentida mugavalt ja kiirelt. Tule kohale, valime sobiva paadi, jagame meeskonnale välja päästevestid ja varustuse ja võidki järvele suunduda. Purjekarendi puhul lähtume tunni- päeva- või hooaja osaku hindadest. Hooajaline purjeka osalus pakub kahtlemata soodsaimat võimalust omada purjekat ilma kaasnevate kohustusteta. Märgi osanike vahel jagatud kalendrisse aeg, millal paati soovid kasutada ja mine purjetama. Korras paatide, päästevahendite, päramootorite jms. eest hoolitseme juba meie. 

Pärast seiklust järvel on võimalik lõõgastuda järveäärses saunas, maitsta kohaliku köögi hõrgutisi või teha üks mõnus kokteil peagi avatavas suvekohvikus. Majutust pakume kuni 50-le inimesele, telkimisvõimalusi rohkematelegi.

Veldemani puhkemaja teenustest loe lähemalt SIIT

Previous slide
Next slide
leader-2014-kleebis-veeb-h-w-col (1)

Leader projekt - Võrtsjärve purjetamiskeskuse arendamine

2018. aastal, kui olime veel tegutsemas Oiu sadamas, sai Leader programmi kirjutatud projekt “Võrtsjärve purjetamiskeskuse arendamine Oiu sadamas”. Kuna aga aeg läks edasi ja meie kolisime hoopis Veldemani, siis muutus veidi ka projekti sisu.

Antud projekti abil on soetatud 4 RS Quest purjekat, päästevahendid ja rajamärgid ning uued viidad.

2022.aastal kirjutasime lisaks projekti “Kahe uue purjepaadi RS Quest soetamine Võrtsjärve purjetamiskeskusele” Covid taasterahastu meetmesse.

Nüüd on meie laevastikus kasutamiseks 6 RS Quest purjepaati.

Antud projektide eesmärgiks on:

 – Võrtsjärve purjetamiskeskuse laevastiku suurendamine ning selle läbi purjetamiskogukonna kasvatamine

 – Võrtsjärve populariseerimine atraktiivse purjetamissihtkohana

 – Veldemani puhkemaja teenuste toetamine lisategevuste pakkumisega

 – Projekti tegevuste elluviimisel loodav lisandväärtus aitab Covid-19 kriisis tekkinud kahjudega toime tulla ja uuenenud turismimajanduslikus olukorras varasemast efektiivsemalt teenust pakkuda

 

Oodatavad tulemused:

 – Võrtsjärve purjetamiskeskuse klientide arv on kasvanud

 – Korraldatavad regatid ja meistrivõistlused toovad piirkonda uusi purjetamishuvilisi, kes kasutavad ka Veldemani puhkemaja teenuseid

 – Regatid ja meistrivõistlused on korraldatud proffessionaalselt

MELTEMI LAEVASTIK

RS QUEST

 

Lahedad treeningpaadid nii algajatele, kui kogenud purjetajatele, mis said soetatud Leader projektimeetme abiga 2020. ja 2023. aastal. Kokku on meie laevastikus nüüd 6 Questi. Purjestus – rehvitav groot, rullfoka ja gennaker. Polüetüleenist uppumatu kere ja mastitopi ujukid tagavad turvalisusega ka uppikäimise korral. 

Sobivad ka võistlemiseks 2 – 3 liikmelistele tiimidele. Võrtsjärve karikasarja võistluspaadid.

 

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 4h – 70 EUR
 • 1 päev – 120 EUR
 • Hooaja osak – 600 EUR *
 

* Hooajaline meeskondlik osak võimaldab kolmeliikmelisel meeskonnal kasutada paati ühe hooaja vältel piiramatu arv kordi. Samuti jagada omavahel osaku maksumus. Hooaeg kestab üldjuhul 1. maist 30 septembrini. Tingimuseks on osanike vahel jagatud kalendrisse oma purjetamisaegade märkimine. 

Previous slide
Next slide

Jeanneau Sun 2000 “MannJaana”

 

MannJaana on krapsakas 6,6 m pikkune taskukruiiser, mis sobib suurepäraselt nii lühemateks kui ka pikemateks purjeretkedeks. Jaht on varustatud kahe purje ja 5 hp päramootoriga. Svert ja roolilaba liiguvad vajadusel kergesti üles, seega pole tarvis karta ka madalat vett. Ujumiseks leidub paadipäras klappredel. Kokpitti mahub mugavalt kuni 6 inimest, aga kui juhtumisi öö peale jääda, mahub õdusasse kajutisse tuttu 4-liikmeline seltskond. MannJaana sisemusest leiab peahmed madratsid, sisevalgustuse ja kraanikausi koos 35 l värske vee paagiga. Nii kajutisse kui kokpitti sobiva ovaalse lauakese taga on pärast purjetamist ankrusse jäädes võimalik sõpradega mõnusalt aega veeta või õhtueinet nautida

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 4h – 120 EUR
 • 1 päev (juuni – august) – 200 EUR
 • Kipperi töötund – 15 EUR 
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Cumulus 164 “TrineRiin”

 

Cumulus on unikaalne Eestis leiutatud ja toodetud päevapurjekas, mis on lihtsasti käsitsetav kasvõi üksinda, kuid mahutab lahedasti kuni 6 inimest. Eriline tilgakujuline kere, kõrgel paiknev poom, takistusel automaatselt üles liikvad svert ja roolilehed teevad sellest ideaalse aluse Võrtsjärvel purjetamisega esmatutvust tegevatele inimestele. TrineRiinu omapärade hulka kuulvad veel teleskoopmast ja ka eespurje kasutamise võimalus.

Arvestades mitmekülgselt häid omadusi on stabiilse ja turvalise Cumuluse pardal võimalik nautida nii puhkust kui võistlusmomenti ja seda ka algajatel purjetamishuvilistel.

 

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 4h – 80 EUR
 • 1 päev – 140 EUR
 • 3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat) – 140 EUR
 • 4X3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat) – 420 EUR 

VÕRTSJÄRVE JAHTKLUBI MELTEMI

Võrtsjärve ääres tegutseb juba aastast 2017 ka jahtklubi. Praeguseks on liikmeid juba ligi 50. Jahtklubi staabiks on Võrtsjärve Purjetamiskeskus. Klubi korraldab Võrtsjärve Nädala Regatti ning RS Quest karikasarja ning Eesti Meistrivõistlusi klassis RS Quest. Jahtklubi tegemistest saab lähemalt lugeda SIIT.

 

 

 

 

TUUL ON VABA!

Võrtsjärve karikasari RS Quest svertpaatidel

2024.aasta hooajal toimub Võrtsjärve põhjakaldal jälle neljaetapiline võistlussari RS Questidele. Võistluspaatidena kasutame purjetamiskeskuse kuut RS Questi, aga võimalik on liituda ka isikliku samaväärses varustuses Questiga. Võistkonnad on 2 – 3 liikmelised. 

2024.a etapid toimuvad:

 • I etapp – 24.-26. mai (reedel demopäev)
 • II etapp – 7.-9. juuni (reedel sponsorpäev)
 • III etapp – 9.-11. august (reedel trennisõidud)
 • IV etapp – 6.-8. sept – Eesti Meistrivõistlused klassis RS Quest (reedel trennisõidud)

Küsimused  ja registreerumissoovid on oodatud meiliaadressil info@meltemi.ee või telefonil 55 86 271