Close

Veldemani puhkemaja

asukoht

Veldemani puhkemaja asub Võrtsjärve põhjakaldal, Vaibla külas Viljandimaal. Tartu-Viljandi maanteelt Vaibla bussipeatuse juurest on meie juurde 2,5 km. Asume külatänava lõpus, mis teeb meist piirkonna privaatseima puhkeasutuse.

ajalugu

Veldemani puhkemaja nimi tuleneb siin kunagi elanud Veldemanide (ka Veldemannide) perest. Pereisa Mihkel, kes oli omal ajal tuntud linakaupmees ja vabrikant, pages siia metsa ja järve vahele nõukogude võimu tagakiusamise eest 1940datel. Sel ajal on ehitatud ka meie õuel siiani asuv muinasjutumajake. Mihklist räägitakse kõiksugu huvitavaid lugusid – kuidas ta ikka kõik oskas rahaks teha, siin liivapõndakul maasikaid ja kurke kasvatas ning külamehi ninapidi vedas. Veel kuulsam aga oli Mihkli poeg Oskar (Owe), kes oli eesti motosportlane, purilendur, suusahüppaja, spordiajakirjanik, följetonist ja karikaturist. 

Pärast Veldemane oli siin suurettevõtte Põltsamaa EPT suvila ning 2000detal tegi juurdeehitusi Kullisoo OÜ, et avada puhkemaja 2006. aastal uuesti. 10 aastat tegutseti suure hooga, aga siis läks perenaine Kaja pensionile ja maja jäi nukraks.

2019. aasta talvel võõrustas Meltemi Adventures OÜ siin oma esimese üritusena jääsurfi EMi ning sellest ajast on meie süda, hing ning ka kodu just siin.

Previous
Next

Majutus

Previous
Next

Puhkemajas on praegu 15 numbrituba 43 voodikohaga. Lisavooditega suudame majutada u 50 inimest. Toad on 2-4 kohalised ning asuvad kahes eri majatiivas. Enamustes tubades on olemas WC- ja duširuum. Uuema tiiva toad on omavahel ühendatavad 2+3 kohalisteks peretubadeks.

Pooltele tubadest jõudsime 2021.a talvel ka värske ilme anda.

peo- ja seminarisaalid

Puhkemaja alumisel korrusel on kaks omavahel ühendatud saali, kokku umbes 120 m2. Saalid on eraldatavad lükandustega. 

Peolaua paigutusega mahub suuremasse saali kuni 50 istekohta ja väiksemasse umbes 30. Teist saali saab kasutada tantsusaalina.

Seminariruumi mahutab teatristiilis istuma maksimaalselt 60 inimest. Ümarlaua taha umbes 25. Olemas on suur seinatahvel, väike pabertahvel ning vajadusel ka projektor ja BT kõlarid

Previous
Next

SAALIDE RENOVEERIMINE

Meltemi Adventures OÜ projekt „Veldemani puhkemaja
seminari- ja koosolekuruumide
kaasajastamine“  sai rahuldava otsuse Leader projektitoetuste Meede 1 raames 2021.a sügisel toimunud taotlusvoorus.

saunad

Previous
Next

2021. aastal sai kapitaalselt uue kuue puhkemaja saun, mida nüüd võime julgelt ka SPAks kutsuda. Leili annab võimas puuküttel keris ja lavale mahub korraga umbes 10 inimest. Pärast leili võtmist saab end jahutada mõnusa külma vee sahmakaga lae all asuvast ämbrist.  Saunakompleksis sees asub ka mullibassein, kuhu samuti mahub korraga mulistama 10 inimest. Basseini kõrval on kahele inimesele mõeldud küttega lebotool. Saunakompleksi osa on ka kuni 12-le inimesel paras puhke/peoruum. Saunakompleksi saab ka puhkemajast eraldi rentida ning lisaks juurde võtta ka kümblustünni. Kümblustünn asub maja taga terrassil ning sinna pääseb ka otse SPA-st.

Lisaks maja saunale ja kümblustünnile on meil ka Haagissaun24 poolt valmistatud ratastel saun, mida saame vastavalt vajadusele liigutada. Haagissauna mahub leili võtma kuni 6-kesi ja seal on ka eesruum riietumiseks. Hetkel asub saun otse kanali kaldal ning sealt on väga mõnus pärast leili korra vette hüpata.

 

 

PUHKEMAJA SAUNA RENOVEERIMINE

Meltemi Adventures OÜ projekt “Veldemani puhkemaja saunakompleksi renoveerimine piirkondliku konkurentsivõime tõstmiseks” sai rahuldava otsuse Leader projektitoetuste Meede 1 raames 2019.a sügisel toimunud taotlusvoorus.

väliterritoorium ja terrass

Puhkemaja ümber on palju ruumi ja avarust. Ühelt poolt piirneb ala Võrtsjärve ja teistest külgedest metsaribaga. Meil on palju ruumi telklaagri jaoks, autode parkimiseks, murumängudeks. Olemas on jalgpalliväravad ja suur muruväljak ning võrkpalliplats.

Maja taga asub suur terrass ning lava, millel on esinenud nt ans Puuluup.

Ideaalne liivarannaga ujumiskoht asub mõnesaja meetri jalutuskäigu kaugusel mööda kanaliäärt. Kui muidu on Võrtsu põhjakallas pikalt madal, siis meie rannas saab ujuda ka kanalis. Aga samas on olemas ka madal ala, mis on ideaalne koht veerõõmude nautimiseks väiksematele lastele.

Previous
Next