Close

Veldemani puhkemaja

Veldemani puhkemaja Võrtsjärve põhjakaldal, Vaibla külas, on külalistele avatud aastaringselt. Puhkemaja asukoht on mõnusalt privaatne, asume külatänava lõpus, Tartu-Viljandi maanteelt vaid 2,5 km. Samas oleme soodsalt keskse asukohaga kõigist Eesti nurkadest saabujatele. Tartust jõuab meie juurde vähem kui 45 minutiga, Viljandist 30 minutiga ja Tallinnast alla 2 tunniga. 

Suureks lisaväärtuseks meie puhkemajale on kindlasti asukoht otse järve kaldal ning see, et lisategevustena saame pakkuda erinevaid veega seotud tegevusi, alustades kajakisõidust kuni purjetamiskoolitusteni.

.
Previous slide
Next slide

Meie juures saab korraldada näiteks:

  •  firmaüritusi (suvepäevad, talvepäevad, tiimiüritused, pereüritused)
  • pulmasid
  • koolitusi ja seminare
  • kooride ja muude kollektiivide laagreid
  • sünnipäevasid
  • sauna- ja spaõhtuid sõpradega
  • suguvõsakokkutulekuid
  • koolilõpuüritusi ja klassiekskursioone
  •  ja kõiki teisi vahvaid sündmusi 🙂

ajalugu

Veldemani puhkemaja nimi tuleneb siin kunagi elanud Veldemanide (ka Veldemannide) perest. Pereisa Mihkel, kes oli omal ajal tuntud linakaupmees ja vabrikant, pages siia metsa ja järve vahele nõukogude võimu tagakiusamise eest 1940datel. Sel ajal on ehitatud ka meie õuel siiani asuv muinasjutumajake. Mihklist räägitakse kõiksugu huvitavaid lugusid – kuidas ta ikka kõik oskas rahaks teha, siin liivapõndakul maasikaid ja kurke kasvatas ning külamehi ninapidi vedas. Veel kuulsam aga oli Mihkli poeg Oskar (Owe), kes oli eesti motosportlane, purilendur, suusahüppaja, spordiajakirjanik, följetonist ja karikaturist. 

Pärast Veldemane oli siin suurettevõtte Põltsamaa EPT suvila ning 2000detal tegi juurdeehitusi Kullisoo OÜ, et avada puhkemaja 2006. aastal uuesti. 10 aastat tegutseti suure hooga, aga siis läks perenaine Kaja pensionile ja maja jäi nukraks.

2019. aasta talvel võõrustas Meltemi Adventures OÜ siin oma esimese üritusena jääsurfi EMi ning sellest ajast on meie süda, hing ning ka kodu just siin.

Previous slide
Next slide

Majutus

Previous slide
Next slide

Puhkemajas on praegu 15 numbrituba 43 voodikohaga. Lisavooditega suudame majutada u 50 inimest. Toad on 2-4 kohalised ning asuvad kahes eri majatiivas. Enamustes tubades on olemas WC- ja duširuum. Uuema tiiva toad on omavahel ühendatavad 2+3 kohalisteks peretubadeks.

Pooltele tubadest jõudsime 2021.a talvel ka värske ilme anda.

 

2023.a suvel valmisid kaks kööginurga ja konditsioneeri/õhksoojuspumbaga suvemajakest, mis on kasutatavad aprillist novembrini. Ühes majas on nari + 2 voodit ehk 4 kohta, teises kolm voodit. Vett ja tualette majakestes ei ole, aga neid saab kasutada peamajas.

peo- ja seminarisaalid

Puhkemaja alumisel korrusel on kaks omavahel ühendatud saali, kokku umbes 120 m2. Saalid on eraldatavad kardinatega. 

Peolaua paigutusega mahub suuremasse saali kuni 60 istekohta ja väiksemasse umbes 30. Teist saali saab kasutada tantsusaalina.

Seminariruumi mahutab teatristiilis istuma maksimaalselt 60 inimest. Ümarlaua taha umbes 25. Olemas on suur seinatahvel, väike pabertahvel, elektrooniliselt liikuv ekraan, lähikuva projektor ja Dolby Atmos süsteemiga BT kõlarid.

Previous slide
Next slide

SAALIDE RENOVEERIMINE

Meltemi Adventures OÜ projekt „Veldemani puhkemaja
seminari- ja koosolekuruumide
kaasajastamine“  sai rahuldava otsuse Leader projektitoetuste Meede 1 raames 2021.a sügisel toimunud taotlusvoorus.

saunad

Previous slide
Next slide

2021. aastal sai kapitaalselt uue kuue puhkemaja saun, mida nüüd võime julgelt ka SPAks kutsuda. Leili annab võimas puuküttel keris ja lavale mahub korraga umbes 10 inimest. Pärast leili võtmist saab end jahutada mõnusa külma vee sahmakaga lae all asuvast ämbrist.  Saunakompleksis sees asub ka mullibassein, kuhu samuti mahub korraga mulistama 10 inimest. Basseini kõrval on kahele inimesele mõeldud küttega lebotool. Saunakompleksi osa on ka kuni 12-le inimesel paras puhke/peoruum. Saunakompleksi saab ka puhkemajast eraldi rentida ning lisaks juurde võtta ka kümblustünni. Kümblustünn asub maja taga terrassil ning sinna pääseb ka otse SPA-st.

Lisaks maja saunale ja kümblustünnile on meil ka Haagissaun24 poolt valmistatud ratastel saun, mida saame vastavalt vajadusele liigutada. Haagissauna mahub leili võtma kuni 6-kesi ja seal on ka eesruum riietumiseks. Hetkel asub saun otse kanali kaldal ning sealt on väga mõnus pärast leili korra vette hüpata.

 

 

PUHKEMAJA SAUNA RENOVEERIMINE

Meltemi Adventures OÜ projekt “Veldemani puhkemaja saunakompleksi renoveerimine piirkondliku konkurentsivõime tõstmiseks” sai rahuldava otsuse Leader projektitoetuste Meede 1 raames 2019.a sügisel toimunud taotlusvoorus.

väliterritoorium ja terrass

Puhkemaja ümber on palju ruumi ja avarust. Ühelt poolt piirneb ala Võrtsjärve ja teistest külgedest metsaribaga. Meil on palju ruumi telklaagri jaoks, autode parkimiseks, murumängudeks. Olemas on jalgpalliväravad ja suur muruväljak ning võrkpalliplats.

Maja taga asub suur terrass ning lava, millel on esinenud nt ans Puuluup.

Ideaalne liivarannaga ujumiskoht asub mõnesaja meetri jalutuskäigu kaugusel mööda kanaliäärt. Kui muidu on Võrtsu põhjakallas pikalt madal, siis meie rannas saab ujuda ka kanalis. Aga samas on olemas ka madal ala, mis on ideaalne koht veerõõmude nautimiseks väiksematele lastele.

Previous slide
Next slide

PUHKEMAJA TOITLUSTUSVÕIMALUSTE LAIENDAMINE JA KAASAJASTAMINE

Meltemi Adventures OÜ projekt “Veldemani puhkemaja toitlustusvõimaluste laiendamine ja kaasajastamine” sai rahuldava toetusotsuse 2022. aastal Covid 19 taasterahastu meetmest ettevõtetele.